Pokyny pro podávání žádostí o ETA ve Spojeném království

| 30 listopadu, 2023
Pokyny pro podávání žádostí o ETA ve Spojeném království

Elektronické cestovní povolení (ETA) pro Spojené království (UK) je pohodlné a dostupné pro návštěvníky, kteří vstupují do Anglie, Walesu, Skotska a Severního Irska bez víz.

Občané, kteří pro cestu do Spojeného království nepotřebují vízum, mohou rychle vyplnit a zaplatit žádost ETA online a získat digitální cestovní povolení. Snadný úkol se však stává náchylnějším k chybám, pokud je prováděn chaoticky.

Abyste se vyhnuli častým chybám, dodržujte tyto pokyny pro rychlé a efektivní podání online žádosti o ETA ve Spojeném království.

Požádejte o povolení k pobytu ve Spojeném království s předstihem.

Cestující, kteří jsou osvobozeni od vízové povinnosti, musí o ETA požádat předem, aby se vyhnuli zpoždění, zrušení nebo změně rezervace cesty do Spojeného království.

Proces vyřizování žádosti o ETA ve Spojeném království trvá obvykle tři dny (72 hodin), než žadatel obdrží rozhodnutí o schválení nebo zamítnutí žádosti. Mnoho cestujících obdrží rozhodnutí během několika minut po podání žádosti. Přesto může vyřízení některých žádostí trvat déle než tři dny.

Bez schváleného ETA vám dopravci nedovolí nastoupit na let, loď nebo vlak do Spojeného království. I v případě, že jste již podali žádost a pouze čekáte na rozhodnutí o žádosti o ETA, vám bude nástup do letadla odepřen.

Vyplnění formuláře žádosti ETA

Žádost o povolení ETA ve Spojeném království se podává výhradně online. Jeho dokončení trvá přibližně 10 až 16 minut. Proces by měl být rychlý a snadný, ale dodržováním níže uvedených pokynů se můžete vyhnout mnoha chybám při vyplňování formuláře žádosti.

Připravte si požadavky na ETA.

Stejně jako jiné online platformy pro podávání žádostí o víza nebo bezvízový styk má i online systém ETA ve Spojeném království časový limit. Jakmile kliknete na odkaz a zahájíte proces, dokončete žádost co nejdříve.

K tomu vám pomůže, když si připravíte své požadavky a umístíte je na dosah při zahájení procesu podávání žádostí. Požadavky na ETA pro Spojené království zahrnují váš pas, aktuální pasovou fotografii, platnou e-mailovou adresu a přijatelný způsob online platby.

Pokud zůstanete na webu neaktivní po dobu 20 minut, vaše relace vyprší a budete muset proces znovu spustit, což je zbytečné zdržení. Všechny požadované údaje musíte vyplnit znovu, protože webové stránky během zrušené relace neukládají dříve zadané nebo odeslané údaje.

Zkontrolujte a překontrolujte poskytnuté údaje.

Každou otázku si přečtěte alespoň dvakrát, abyste se ujistili, že rozumíte tomu, co se po vás chce. Ujistěte se, že jste nahráli správný soubor s pasovým skenem a aktuální fotografií. Před odesláním žádosti si pečlivě zkontrolujte všechny poskytnuté informace.

Překontrolujte údaje, jako jsou čísla pasů a cestovní plán, abyste se ujistili, že odpovídají vašim fyzickým dokladům. Jednoduché chyby, jako jsou znaky nebo čísla, mohou vaši žádost zdiskreditovat.

Vždy odpovídejte přesně a pravdivě.

Cílem systému ETA je zlepšit bezpečnost na hranicích předběžnou kontrolou cestujících bez víz před jejich příjezdem do Spojeného království. Údaje, které uvedete ve své žádosti, budou ověřovány ve více bezpečnostních databázích, proto vždy odpovídejte na všechny otázky upřímně a co nejpřesněji podle svého nejlepšího vědomí.

Neuvádějte nepravdivé informace nebo údaje, o kterých si myslíte, že zvýší vaše šance na schválení. Jakékoli nesrovnalosti ve formuláři žádosti mohou vést ke zpoždění nebo k zamítnutí žádosti o povolení k pobytu ve Spojeném království.

Platba za žádost o ETA ve Spojeném království

Každá žádost o ETA ve Spojeném království stojí 10 liber. Abyste mohli žádost podat, musíte ji zaplatit online. Platforma v současné době přijímá pouze kreditní nebo debetní karty a také Apple Pay a Google Pay.

Ujistěte se, že používáte přijatelnou online platební metodu bez omezení a že máte dostatek prostředků na zaplacení žádosti o ETA. Přesně zadejte údaje, jako je číslo kreditní nebo debetní karty, jméno na kartě, datum platnosti a kód CVV, abyste se vyhnuli chybám.

Závěrečné připomínky

ETA bude digitálně propojena s vaším pasem, takže se ujistěte, že do Spojeného království cestujete se stejným pasem, který jste použili při podání žádosti, pokud jich máte více.

Před cestou do Spojeného království se snažte vyvarovat jakýchkoli právních problémů, protože mohou ovlivnit váš předpokládaný příjezd. I když jste již obdrželi schválené cestovní povolení, úřady mohou váš ETA zrušit nebo odvolat, pokud se při skenování pasu na hranicích objeví nové informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *