ETA ve Spojeném království pro občany Malediv: Maldivské ostrovy: kompletní průvodce

Ministerstvo vnitra Spojeného království provedlo zásadní změny ve způsobu kontroly hranic a přistěhovalectví. Jejich snaha o zefektivnění procesu a zvýšení viditelnosti na hranicích vedla k vývoji nového systému ETA ve Spojeném království. Tento systém by měl být spuštěn v roce 2023 a plně funkční do konce roku 2024. Pro ty, kteří se chystají cestovat do Spojeného království, je mezitím důležité, aby pochopili, jak systém ETA ovlivní jejich cesty. V tomto průvodci najdete vše, co je třeba vědět o britském ETA pro občany Malediv, včetně způsobu podání žádosti, potřebných dokumentů a kritérií způsobilosti.

Jaký je ETA pro občany Malediv ve Spojeném království?

ETA je elektronické cestovní povolení. ETA bude elektronicky propojena s cestovním pasem cestujícího, a proto je nutné, aby žadatelé měli biometrický pas. Biometrické pasy jsou pasy, které kromě tradičních údajů, jako je jméno a datum narození, obsahují také biometrické údaje držitele, například otisk prstu nebo sken oční duhovky.

Britský systém ETA je podobný elektronickým systémům cestovních povolení, které používají jiné země, například Kanada (eTA), Austrálie (ETA) a Spojené státy (ESTA). Tyto systémy jsou navrženy tak, aby zjednodušily proces podávání žádostí o cestování a usnadnily vstup do země způsobilým cestujícím z Malediv.

ETA pro Spojené království platí pro opakované cesty do země po dobu 6 měsíců. ETA nelze obnovit uvnitř Spojeného království. Pokud chce cestující z Malediv zůstat v zemi déle než 6 měsíců, musí před cestou požádat o jiný typ víza.

Jak požádat o povolení ETA pro občany Malediv ve Spojeném království?

Žádost o britské vízum ETA pro občany Malediv se podává online na oficiálních webových stránkách Spojeného království. Proces podání žádosti je jednoduchý a zabere několik minut. Upozorňujeme, že o ETA musí požádat všichni způsobilí maledivští cestující bez ohledu na věk. Níže jsou uvedeny některé údaje, které by žadatelé měli mít k dispozici před zahájením procesu podávání žádostí:

Osobní údaje

Uchazeči budou muset uvést některé osobní údaje, například celé jméno, datum narození a pohlaví. V poli jméno budou povoleny speciální znaky a žadatelé bez příjmení budou moci do pole příjmení uvést LNU (příjmení neznámé).

Informace o cestovním pasu

Jedná se o zemi občanství žadatele, číslo pasu, datum vydání pasu a datum ukončení platnosti pasu. Maledivané s více občanstvími budou muset tyto informace rovněž zveřejnit a poskytnout čísla občanských průkazů a pasů ostatních státních příslušností.

Kontaktní informace

To zahrnuje e-mailovou adresu, telefonní číslo a poštovní adresu. Je velmi důležité, aby tyto informace byly přesné a aktuální, protože se budou používat pro komunikaci s žadateli o stavu jejich žádosti a o případných aktualizacích programu ETA. O ETA by měli žádat všichni způsobilí cestující bez ohledu na věk, ale v případě, že cestuje nezletilá osoba, může být kontaktní údaj uveden zákonným zástupcem nebo rodičem.

Pracovní informace

Maledivané budou muset poskytnout informace o své současné pracovní situaci. To zahrnuje jejich pracovní pozici a kontaktní údaje zaměstnavatele. V žádosti o povolení ETA ve Spojeném království jsou tyto informace požadovány, aby bylo možné určit, zda je žadatel skutečným turistou nebo návštěvníkem a zda je nepravděpodobné, že by překročil dobu svého pobytu.

Otázky způsobilosti

Žadatelé budou muset zodpovědět několik otázek, aby se určila jejich způsobilost. Některé z těchto otázek se týkají trestní minulosti žadatele, protože vláda Spojeného království má zájem na tom, aby do země byly vpuštěny pouze osoby s čistým trestním rejstříkem.

Další otázky se týkají zdravotního stavu žadatele, protože vláda se snaží zabránit tomu, aby byl vstup povolen osobám, které by mohly představovat riziko pro veřejné zdraví. Jsou zde otázky týkající se předchozí imigrační historie žadatele a historie užívání nebo držení drog.

Informace o platbě

Posledním krokem v procesu je bezpečná platba pomocí debetní nebo kreditní karty. Žadatelé by se měli před provedením platby ujistit, že jsou na správném vládním portálu. Po zpracování platby bude žádost během několika dní přezkoumána a buď schválena, nebo zamítnuta.

V případě schválení obdrží žadatel potvrzení e-mailem a jeho ETA bude platit pro cestu do Spojeného království po dobu šesti měsíců – počínaje datem vydání. V případě zamítnutí obdrží žadatel rovněž e-mailové oznámení s vysvětlením, proč jeho žádost nebyla schválena. Pokud je žádost o ETA zamítnuta, mohou cestující zkusit požádat o vízum.

Požadavky na ETA ve Spojeném království

Požadavky ETA vyžadují, aby žadatelé:

– mít elektronický pas;
– nezůstávají ve Spojeném království déle než šest měsíců;
– návštěva za účelem podnikání, turistiky nebo tranzitu;
– nepředstavuje hrozbu pro bezpečnost lidí ve Spojeném království.

Žadatelův cestovní pas musí být rovněž platný nejméně šest měsíců od plánovaného data odjezdu ze Spojeného království.

Kromě toho nesmí být Maledivané odsouzeni za trestný čin a během své návštěvy nesmí plánovat práci. Splnění všech těchto požadavků nezaručuje, že bude ETA vydána; v konečném důsledku záleží na uvážení orgánů Spojeného království. Dodržení požadavků ETA však žadatelům poskytne nejlepší šanci na vstup do Spojeného království.

Způsobilost k ETA ve Spojeném království

Aby mohli cestující získat ETA, musí pocházet z jedné z 92 zemí uvedených na britském seznamu ETA. Maledivy jsou jednou z těchto zemí. Všichni maledivští občané potřebují k cestě do Spojeného království povolení ETA, ale některé skupiny cestujících jsou od této povinnosti osvobozeny. Patří mezi ně držitelé britských a irských pasů. Povinnost ETA se nevztahuje také na britské zámořské občany a chráněné osoby.

Proč je ETA ve Spojeném království potřeba?

Zvýšené příjmy

ETA pomůže zvýšit příjmy z cestovního ruchu tím, že bude za každou žádost vybírat malý poplatek. Návštěvníci ze zemí s vysokými výdaji, jako je Německo, Irsko, Španělsko a Nizozemsko, budou moci navštívit Spojené království a přispět k jeho ekonomice. Aktuální statistiky ukazují, že odvětví cestovního ruchu přineslo v roce 2021 britské ekonomice 131,5 miliardy liber. Odhaduje se, že cestovní ruch vytváří ve Spojeném království dva miliony pracovních míst. Poplatek za podání žádosti navíc pomůže kompenzovat některé náklady spojené se zpracováním žádostí o elektronická víza.

Zvýšená viditelnost hranic

Britský systém ETA pomůže zvýšit viditelnost hranic tím, že úřadům usnadní sledování vstupů a výstupů cestujících. Systém také zlepší bezpečnost, protože umožní úřadům předem identifikovat potenciální hrozby. V současné době občané Malediv nepotřebují ke vstupu do Spojeného království vízum, ale brzy budou muset získat ETA. Další informace o britském ETA pro občany Malediv naleznete na stránce s nejčastějšími dotazy.