Důležité údaje pro podání žádosti o povolení ETA ve Spojeném království pro Preston

Město Preston se nachází v britském hrabství Lancashire a je správním centrem regionu. Jedná se o město s bohatou historií, v němž se nachází spousta důkazů o činnosti Římské říše před téměř 2000 lety. Preston je v současnosti oblíbenou destinací cestovatelů, kteří přijíždějí do Spojeného království za účelem turistiky, obchodu a tranzitu. S ohledem na tuto skutečnost byly sestaveny následující informace, které cestující informují o nadcházejícím ETA pro Preston ve Spojeném království, který vstoupí v platnost v příštích několika letech.

Raná historie Prestonu

Preston se začal rozvíjet v době římské éry Británie. V této době procházelo dnešním centrem oblasti několik římských cest. V roce 1086 byl Preston nejdůležitějším městem v oblasti a byl zmíněn v Domesday Book, která byla sestavena na příkaz Viléma Dobyvatele.

Středověký Preston

Dnešní město Preston vzniklo ve středověku jako vesnice. Její název je odvozen od názvu Priest’s tun. Ve 12. století se vesnice rozrostla na město. Díky své poloze na hlavní silnici v jižní Anglii se stal oblíbeným místem zastávek cestovatelů. To pomohlo místnímu hospodářství vzkvétat. V roce 1179 získal Preston oficiální statut. Předpokládá se, že ve středověkém Prestonu žilo asi 1 500 obyvatel.

Preston v tudorovské éře

V tudorovské éře v Anglii Preston jako město vzkvétal a jeho hospodářství se zaměřovalo především na obchod s textilem. V této době byl region známý výrobou vlny i lnu. Koncem 17. století dosáhl počet obyvatel města přibližně 3 000.

Nedávné události v okolí Prestonu

V průběhu staletí se Preston rozrostl do dnešní podoby. V roce 1901 dosáhl počet obyvatel regionu hranice 120 000. V posledních desetiletích se Preston stal regionálním nákupním centrem severozápadní Anglie.

Stravování v Prestonu

Oblast Prestonu nabízí mnoho možností stravování, od tradičních hospod až po restaurace s jídlem s sebou a gurmánské restaurace. V těchto různých podnicích se podává vše od britských jídel až po mezinárodní kuchyni po celém světě.

Živá zábava v Prestonu

V oblasti Prestonu se pravidelně konají živé zábavné akce. Sál Guild Hall & Charter Theatre je známý pořádáním koncertů, sportovních akcí a tanečních zábav. Stadion Deepdale je největším fotbalovým stadionem v regionu.

Typické povětrnostní podmínky v Prestonu

Preston je známý svým mírným počasím s průměrnou roční teplotou 9,6 °C. V regionu ročně spadne v průměru 1242 mm srážek.

Významné památky a oblíbené pamětihodnosti Prestonu

Harrisovo muzeum, umělecká galerie a knihovna

https://goo.gl/maps/HLt3cXr7jewEQZ4w8

Harris Museum, Art Gallery & Library bylo založeno v roce 1877 a je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Prestonu. Muzeum se zaměřuje na výtvarné umění a místní historii.

Parní železnice a muzeum Ribble

https://goo.gl/maps/rZMyrsgokVmWYgZV6

Ribble Steam Railway & Museum je oblíbené muzeum v Prestonu. Je známá tím, že nabízí jízdy historickým vlakem na trase dlouhé tři kilometry tam a zpět.

Věž Hoghton Tower

https://goo.gl/maps/MGd1N6SZ7ju3rvQc8

Hoghton Tower je historické panské sídlo, které se nachází nedaleko Prestonu. V rámci prohlídek si můžete prohlédnout dům a přilehlé zahrady.

Přírodní rezervace Brockholes

https://goo.gl/maps/DYjpAmRNAYFd7X3m8

Přírodní rezervace Brockholes se nachází nedaleko Prestonu a je domovem vzácných druhů ptáků. Jedná se o oblíbenou atrakci, jejíž součástí je plovoucí návštěvnická vesnice.

Útočiště pro sovy a dravé ptáky Turbary Woods

https://goo.gl/maps/kGxymjL325cnxLrp8

Útočiště Turbary Woods Owl & Bird of Prey Sanctuary je místní prestonskou atrakcí, kde se vyskytují chráněné druhy ptáků, jako jsou jestřábi, orli, sovy, supi a sokoli.

Hrad a muzeum Clitheroe

https://goo.gl/maps/WoomtadVuKAd9hubA

Hrad a muzeum Clitheroe se nachází kousek od Prestonu a je středověkou pevností z 12. století. V jeho areálu se nyní nachází muzeum, kde se návštěvníci mohou seznámit s historií stavby.

Kostel svatého Walburga

https://goo.gl/maps/3dVbG6wyGWqZqqQcA

Kostel svatého Walburga je jednou z nejznámějších památek v oblasti Prestonu. Jeho věž je nejvyšší ze všech farních kostelů v Anglii.

Co by cestující měli vědět o britské ETA pro Preston

Elektronická cestovní autorizace (ETA) je systém, který plánuje a zavádí ministerstvo vnitra Spojeného království jako předběžnou kontrolu pro zahraniční cestující, kteří do země vstupují za účelem turistiky, služebních cest a tranzitu z oblastí světa, které nevyžadují víza. Cílem je plně zavést systém do konce roku 2024. Proces ETA ve Spojeném království probíhá online a podané žádosti jsou prověřovány v řadě bezpečnostních databází. To slouží k určení oprávněnosti ETA pro vstup do Spojeného království. Hlavním faktorem, který se při určování statusu cestujícího zohledňuje, je trestná činnost v minulosti. Každý cestující, který plánuje cestu ze zahraničí do oblasti Preston ve Spojeném království, by se měl před rezervací letenek seznámit se systémem ETA a procesem podávání žádostí.

Důvody systému ETA ve Spojeném království

Hlavním cílem ministerstva vnitra, který stojí za spuštěním systému ETA ve Spojeném království, je vytvořit nejbezpečnější, nejúčinnější a nejefektivnější systém kontroly hranic a legální migrace na světě. Předpokládá se, že nový britský systém ETA využije až 30 milionů cestujících z celého světa, a to pro turistické, obchodní a tranzitní účely před příjezdem do Spojeného království. Očekává se, že nová strategie výrazně zlepší účinnost stávajícího systému. Plné spuštění je naplánováno na rok 2023 nebo 2024.

Požadovaná dokumentace pro ETA ve Spojeném království pro Preston

Pokud jde o doklady, požadavky ETA uvádějí, že žadatelé musí mít platný biometrický pas a poskytnout údaje týkající se jejich cesty. Musí také uvést adresu bydliště a datum narození. Pro účely komunikace je vyžadována platná e-mailová adresa a žadatelé musí mít kreditní nebo debetní kartu k úhradě poplatků ETA.

Proces podávání žádostí o ETA ve Spojeném království

V současné době existuje 90 zemí, ze kterých musí cestující před nástupem na let do Spojeného království předložit žádost o ETA. Cestující, kteří jsou držiteli britského pasu, nemusí žádat o povolení ETA pro Preston. Od roku 2024 nebudou muset držitelé irských pasů podávat žádosti prostřednictvím britského systému ETA. Za mnoha okolností budou britští státní příslušníci, kteří žijí v zahraničí, od roku 2024 rovněž osvobozeni od povinnosti žádat o povolení ETA pro Spojené království.

Požadavky na ETA pro Spojené království

Podmínkou pro získání britského ETA pro Preston je, že pocházíte ze země, která nemá vízovou povinnost pro vstup do Spojeného království za účelem cestování, a vlastníte platný elektronický pas. Všichni cestující, kteří plánují cestu do Spojeného království za účelem turistiky, tranzitu nebo podnikání a obdrží povolení ETA, mohou v zemi zůstat až šest měsíců. Neměli by mít žádné předchozí přestupky v oblasti přistěhovalectví nebo záznamy v trestním rejstříku, kvůli kterým by mohli být považováni za hrozbu pro bezpečnost obyvatel Spojeného království. Pro získání povolení ETA musí cestující vyplnit žádost online a zaplatit poplatek. Před nástupem do letů směřujících do regionů ve Spojeném království je třeba vyčkat na schválení ETA.

Účely cestování, na které se vztahuje ETA

Mezi specifické účely cestování, na které se vztahuje britská ETA, patří cestovní ruch, obchodní cesty a tranzit. Pokud se chcete dozvědět více informací o specifických podmínkách programu pro příchozí, přečtěte si co nejdříve oficiální FAQ ETA. Odpovědi na nejčastěji kladené otázky naleznete v tomto užitečném průvodci. Cestovatelé by měli tyto informace využít již na začátku plánování cesty do Spojeného království. Tím je zajištěn dostatek času na podání žádosti a vyčkání na schválení před nástupem do letů směřujících do destinací ve Spojeném království, jako je Preston.