Činnosti a informace pro Spojené království ETA pro Londýn

Londýn je hlavním městem Spojeného království a předním hospodářským centrem, a proto patří k nejnavštěvovanějším turistickým destinacím na světě. Je to oblast s tisíciletou historií, která se vyvinula v moderní město s rozsáhlým seznamem atrakcí a zařízení, jež lákají cestovatele z celého světa. Londýn je známý svou gastronomickou, noční a uměleckou scénou, stejně jako pravidelně pořádanými akcemi s živou hudbou, sportem a zábavou. Vzhledem k těmto skutečnostem byly sestaveny následující informace, aby se cestující dozvěděli více o tom, co dělá z Londýna globální cestovní destinaci a co by měli vědět o britském ETA pro Londýn.

Vznik a raná historie Londýna

V oblasti Londýna poblíž řeky Temže byly nalezeny pozůstatky lidmi vybudovaných staveb z období 4800 až 4500 let před naším letopočtem. Dějiny města se plněji projevují po příchodu Římské říše. V této době vzniklo město Londinium. Největšího rozkvětu dosáhlo ve 2. století n. l., kdy zde mohlo žít až 60 000 obyvatel.

Londýn po Římanech

Římská nadvláda v londýnské oblasti se zhroutila na počátku 5. století n. l. Během následujících staletí a příchodu osadníků zpoza Severního moře se město výrazně vylidnilo. Do roku 500 n. l. vznikla vedle pozůstatků opuštěného římského sídliště anglosaská osada Lundenwic.

Úpadek Londýna nastal v roce 820 n. l., kdy byl mnohokrát napaden vikingskými nájezdníky. Anglosaský král Alfréd Veliký město znovu založil v roce 886. Důkazy naznačují, že oblast uvnitř starých římských hradeb byla znovu osídlena, zatímco se do regionu vrátil obchod.

Londýn ve středověku

V roce 1066 byl Vilém Dobyvatel v Londýně korunován anglickým králem. V roce 1078 nechal postavit londýnský Tower. Ve 12. století se mnoho institucí ústřední anglické vlády trvale usídlilo ve městě. V roce 1300 již počet obyvatel Londýna dosáhl přibližně 100 000.

Černá smrt měla na Londýn velký dopad a byla příčinou úmrtí až třetiny jeho obyvatel. V následujících staletích se město vzpamatovalo. Obchod a podnikání ve městě se začaly rozvíjet v tudorovské éře, kdy velká část majetku regionu přešla z církevních do soukromých rukou.

Dnešní Londýn

Londýn je dnes moderní metropolí, která slouží jako mezinárodní finanční centrum. Je hlavním sídlem britské monarchie, sídlem vlády Spojeného království a sídlem parlamentu. Je to mezinárodní město s rozmanitým obyvatelstvem, které pochází z celého světa. Je také významnou turistickou destinací, kam návštěvníci přijíždějí celoročně, aby navštívili zajímavosti regionu.

Možnosti stravování v celém regionu Londýn

V Londýně se můžete stravovat jak v tradiční britské kuchyni, tak v mezinárodních restauracích z celého světa. Cestovatelé si mohou vybrat z restaurací pro běžné i náročné stravování. Ve městě jsou také místa, kde si můžete vzít jídlo s sebou a kde se podávají nejrůznější místní pokrmy.

Živá zábava v Londýně

V Londýně se pravidelně koná velké množství různých živých zábavních akcí. Od rockových koncertů a broadwayských představení až po sportovní události a symfonická představení. V městských hospodách hraje téměř každý večer živá hudba. Mezi velká místa, kde se konají živé koncerty, patří Královské národní divadlo, O2 aréna a stadion Wembley.

Typické povětrnostní podmínky v Londýně

Podnebí v Londýně je teplé a mírné s průměrnými 690 mm srážek za rok. Průměrná teplota v oblasti Londýna se pohybuje kolem 10-11 °C.

Významné památky a populární místa v Londýně

Buckinghamský palác

https://goo.gl/maps/XxBQe9MBxMWtB2oj6

Buckinghamský palác je oficiálním sídlem britské monarchie a patří k nejnavštěvovanějším londýnským památkám. Svého současného postavení dosáhl za vlády královny Viktorie.

Londýnský Tower

https://goo.gl/maps/WqycJS87uuiso4d8A

Londýnský Tower patří k nejnavštěvovanějším místům ve městě. Pochází z doby vlády Viléma Dobyvatele a oficiálně se nazývá „Královský palác Jeho Veličenstva“ a „Pevnost Tower of London“.

Britské muzeum

https://goo.gl/maps/rHeDWBGzWrVW3fALA

Britské muzeum má v současné době ve své stálé sbírce přibližně osm milionů exponátů zaměřených na umění, historii a kulturu. Muzeum každoročně navštíví miliony návštěvníků z celého světa.

Co by cestující měli vědět o britské ETA pro Londýn

Britský systém ETA pro Londýn je nový systém, který zavedlo ministerstvo vnitra Spojeného království a který slouží jako předběžná kontrola pro zahraniční cestující, kteří přijíždějí do země. Cílem je plně zavést systém do konce roku 2024. Cestující mohou podat žádost o ETA online. Po obdržení projde řadou bezpečnostních databází, které určí, zda je cestující oprávněn vstoupit do Spojeného království. O způsobu vyřizování žádostí rozhoduje především trestná činnost v minulosti. Cestující, kteří se chystají navštívit londýnský region ze zemí, které vyžadují elektronické cestovní povolení, by se měli seznámit s tímto příchozím systémem a s postupem podávání žádostí o ETA.

Důvody pro zavedení systému ETA ve Spojeném království

Britský systém ETA pro Londýn je součástí nové strategie, kterou ministerstvo vnitra zavádí s cílem vytvořit nejbezpečnější a nejefektivnější systém kontroly hranic a legální migrace na světě. Zahájení programu je naplánováno na rok 2023 nebo 2024. Podle současných odhadů využije nový britský systém ETA až 30 milionů cestujících z celého světa, a to jak pro turistické, tak pro obchodní a tranzitní účely před návštěvou země.

Dokumenty potřebné k podání žádosti o povolení ETA pro Spojené království v Londýně

Požadavky ETA pro cestující do Spojeného království zahrnují biometrický pas a platnou e-mailovou adresu. Žadatelé musí mít také kreditní nebo debetní kartu, aby mohli zaplatit poplatek za žádost o ETA ve Spojeném království. Kromě toho musí žadatelé uvést své osobní údaje, včetně adresy bydliště, data narození a podrobností o plánované cestě.

Proces podávání žádostí o ETA ve Spojeném království

Pro cestující, kteří plánují cestu do Londýna, je důležité porozumět procesu podávání žádostí o ETA. Existuje 90 zemí, ze kterých budou osoby před vstupem do Spojeného království potřebovat povolení ETA. Držitelé britských pasů nemusí žádat o povolení k pobytu prostřednictvím britského systému ETA. Od roku 2024 budou držitelé irských pasů od ETA osvobozeni. Od roku 2024 budou z programu za mnoha okolností vyňati i britští státní příslušníci, kteří pobývají v zahraničí.

Požadavky na novou ETA pro Spojené království

Podmínkou způsobilosti ETA je, že žadatel musí být držitelem platného elektronického pasu ze země, která nemá vízovou povinnost pro vstup do Spojeného království za účelem cestování. Cestující, kteří získají povolení ETA ve Spojeném království, budou moci v zemi zůstat až šest měsíců za účelem turistiky a podnikání. Tranzitní účely jsou rovněž zahrnuty v ETA. Aby žadatelé získali povolení ETA, neměli by v minulosti porušovat imigrační předpisy. V minulosti by neměli mít žádný záznam v trestním rejstříku, který by mohl být považován za hrozbu pro bezpečnost obyvatel Spojeného království. Cestující musí podat žádost o ETA online, zaplatit poplatek a vyčkat na schválení před nástupem do letadla směřujícího na letiště ve Spojeném království.

Účely cestování, na které se vztahuje nová ETA pro Spojené království

Mezi typy cest, které spadají do působnosti britské ETA, patří turistika, obchodní cesty a krátkodobý tranzit. Další informace o programu jsou k dispozici na oficiálních stránkách ETA FAQ. Cestovatelé, kteří plánují navštívit Londýn, by si měli všechny tyto informace přečíst včas, protože je to nejlepší způsob, jak se ujistit, že žádosti budou mít dostatek času na zpracování a schválení před rezervací nebo plánováním odjezdu do Spojeného království.